.דלתא איירליינס (DAL) משדרגת בימים אלה את כל צי מטוסי הבואינג 747-400 שלה - כך שיכללו מושבי מיטה-שטוחה לגמרי בכל מחלקת העסקים BusinessElite; ומושבים חדשים ("Slim Line"), המאפשרים יותר מרווח אישי ומציעים מערכת בידור אישית תוך-מושבית, בכל מחלקת התיירים.

עד אוקטובר 2012 יעברו כל מטוסי 747 של דלתא את השינויים.

 

"הנוסעים שלנו מעוניינים במושבי מיטה שטוחים לגמרי עם גישה ישירה למעבר, והתצורה של מחלקת העסקים החדשה במטוסי 747 מעניקה להם חוויה ייחודית בתעשייה כשהם טסים עמנו.

הימים של "טיפוס" מעל נוסע ישן במושב לידך נגמרו. שדרוגים אלו יעשו את ה-747 למטוס העל בצי הבינלאומי שלנו ונוסעים יבחינו מיד בחוויה המשודרגת", מסרה אסתי הרשקוביץ, מנהלת דלתא בישראל.

 

לאימג'ים וסרטוני וידאו רלוונטיים: http://delta.thedigitalcenter.com/category/234-boeing-747-400

 

BusineeElite (מחלקת העסקים של דלתא)

בכל מטוס 747 יהיו 48 מושבי מיטה-שטוחה לגמרי במחלקת העסקים BusinessElite - בסיפון העליון והתחתון של המטוס, שיציעו גישה ישירה למעבר מכל מושב, שקע חשמלי אוניברסלי של 110 וולט, יציאת USB ומנורת קריאה אישית מסוג LED.

בנוסף, כל מושב מגיע עם 15.4 אינץ' צג וידאו רחב עם גישה ישירה ליותר מ-1,000 אפשרויות בידור – יותר מכל חברת תעופה אחרת – כולל יותר מ-300 סרטים, 88 שעות של תוכניות טלוויזיה, קרוב ל-100 שעות של תוכניות פרימיום של HBO ו-Showtime, 27 משחקי וידאו ויותר מ-5,000 רצועות של מוזיקה דיגיטלית.

מושבי מחלקת העסקים החדשה של ה-747 הינם 80 אינץ' באורך ו-20.5 אינץ' ברוחב, בקירוב, ופרוסים בזווית של "עצם דג" (Herringbone). מושבי חלון יפנו כלפי חוץ, בעוד שהמושבים השניים הינם בזווית של אחד כלפי השני.

המושבים החדשים רחבים ב-20% מהקודמים, והם כוללים שולחן אוכל גדול ומסוף צדדי.

אין כל מושבי אמצע או כאלו הפונים לאחור.

 

Economy Comfort

הנוסעים הישראלים בקו ת"א-ניו יורק-ת"א אף יוכלו ליהנות ממוצר ה-Economy Comfort במחלקת התיירים, שיכלול עד ל-4 אינצ'ים נוספים של מקום לרגליים, 35 אינצ'ים של מרווח בין המושב למושב שלפניו, ו-50% יותר בזווית המשענת.  לכל אחד ממטוסי 747 של דלתא יש 42 מושבי Economy Comfort, הממוקמים בשורות הראשונות של מחלקת התיירים. נוסעים היושבים ב-Economy Comfort ייהנו גם מעליה למטוס מועדפת ומשקאות חריפים (כהלים) ללא תשלום במהלך הטיסה. יתרונות אלו הם בנוסף לסטנדרטים הבינלאומיים של דלתא במחלקת התיירים, של: קבלת ערכות פינוק, ארוחות, בירות, יין, בידור, שמיכות וכריות – ללא תשלום.

 

Economy

שינויים במחלקת התיירים יראו במיידי משדלתא עוברת למושבי "Slim Line", ומספקת לנוסעים עד ל-2 אינצ'ים נוספים של מקום לברכיים. כל המושבים מציעים משענת ראש מתכווננת (גובה והטיה), יציאת USB ומסך מגע בגודל 9 אינץ' - המציע בידור אישי על פי דרישה, כולל את כל הספרייה המורחבת של אפשרויות בידור המוצעת לנוסעי מחלקת העסקים BusinessElite.

 

השדרוג והתקנת מושבי מיטה שטוחים לגמרי במטוסים הבינ"ל רחבי הגוף של דלתא הם רכיב משמעותי ביותר מההשקעה של 2 מיליארד דולרים אותה מבצעת דלתא בחוויית המוצר והלקוח שלה בימים אלה. השקעת דלתא כוללת גם: עבודות שנמצאות בעיצומן בטרמינל 4 החדש של דלתא בניו יורק JFK, שיפתח ב-2013, ואת בניית הטרמינל הבינ"ל החדש באטלנטה, שיפתח באפריל השנה. דלתא תשקיע גם יותר מ-100 מיליון דולר על הרחבה, שיפוץ ואיחוד טרמינלים C ו- D בשדה התעופה לה גווארדיה. נוסעים אף יוכלו לראות את השקעות דלתא ביותר מ-50 טרקליני דלתא, אפליקציות סלולריות הכוללות תכונות כגון מעקב אחר כבודה ו- wi-fi ביותר מ-800 מטוסים ועוד.

 

 

Related Topics:
Share