• דלתא מיישמת למידת מכונות באמצעות בינה מלאכותית על מדעי ההחלטות בקנה מידה שמעולם לא נעשה בעבר על ידי חברת תעופה כלשהי, כהשלמה לנעשה ע"י מיטב מקבלי ההחלטות התפעוליות בענף.
  • הסביבה הקניינית משתמשת בנתונים ההיסטוריים של דלתא בכדי לדמות במלואם את אתגרי התפעול ולספק תוצאות סבירות על מנת להפחית פגיעה בלקוחות.
  • ארכיטקטורה חדשנית תהפוך את הפלטפורמה לחדה וטובה יותר עבור צוותי דלתא, כי יותר נתונים מוזנים ותוצרים מופקים.

 

דלתא אייר ליינס מייצרת סביבת סימולציה דיגיטלית בקנה מידה מלא לפעולה הגלובלית שלה – לראשונה בענף טיסות הנוסעים המסחריות – וזאת כדי להעלות את האמינות הידועה כבר של החברה לשלב הבא, ובמיוחד בזמנים של קשיי מזג אוויר או בעת אירועי נסיעות מאתגרים אחרים.

"הלקוחות שלנו מצפים שנביא אותם ליעדיהם בבטחה ובמועד, בכל מזג אוויר", אומר אריק סְנֶל (Erik Snell), סגן נשיא בכיר של דלתא הממונה על מרכז התפעול והלקוחות (OCC). "זו הסיבה שאנחנו מוסיפים למערך הכלים שלנו שמאחורי הקלעים את פלטפורמת למידת המכונה, כך שיותר מ- 80,000 אנשי דלתא יוכלו לפתור בעיות במהירות וביעילות אפילו במצבים המאתגרים ביותר".

הפלטפורמה הקניינית המונעת על ידי בינה מלאכותית מנתחת מיליוני נקודות של נתונים תפעוליים – החל ממיקומי מטוסים ועד למגבלות צוות טיסה ולתנאי שדה תעופה – כדי ליצור פתרונות היפותטיים המסייעים לאנשי המקצוע של דלתא לקבל החלטות במצבים קריטיים לפני שיבושים גדולים, במהלכם ואחריהם, שיבושים כמו מזג אוויר חורפי קשה או התפרצות געשית. זהו גם כלי של ניתוח בדיעבד שניתן להשתמש בו כדי לזהות כיצד אפשר היה לגבש החלטות טובות יותר במצב נתון זה או אחר. ככל שמשלבים יותר נתוני אמת, ארכיטקטורת הפלטפורמה החדשנית מאפשרת לצייד את מקבלי ההחלטות במגוון האפשרויות הטובות ביותר להבטחת נסיעה בטוחה ואמינה.

דלתא תשיק את היישום החי הראשון שלה באביב השנה. האמצעי צפוי להמשיך ולהשתכלל עם הזמן, ככל שנאספים ומשולבים יותר נתונים.

"אנחנו כבר עובדים בשיתוף פעולה הדוק עם צוותי דלתא אחרים בכדי לספק התראות פרואקטיביות ללקוחות במקרים בהם ישנו חשש שייתכנו והפרעות בתוכניות שלהם", הוסיף סנל. "כאשר אפליקציית Fly Delta הופכת לקונסיירז' דיגיטלי ליום הנסיעה, אנחנו מצפים שלהחלטות המהירות יותר של זמן המשחק שלנו יהיה תפקיד משמעותי בהבטחת חוויית נסיעה עם עוד פחות לחץ עבור הלקוחות שלנו".

מרכז התפעול והלקוחות של דלתא: מאחורי הקלעים אך תמיד לפני הלקוחות

בשנת 2015, מרכז התפעול והלקוחות של דלתא (OCC) החליף את המלה "פיקוח" (“Control”) במלה "לקוח" (“Customer”) בשמה של המחלקה – זאת בעקבות ההתמקדות של הצוות בהענקת חווית לקוח טובה יותר ונטולת הפרעות, סביב השעון. מידי יום פועל צוות מיוחד זה בכדי לאזן את לוח הזמנים המתוכנן במקרה של שיבושים ועל מנת למזער את השפעת העיכובים והביטולים על לקוחות דלתא. לצורך זה הצוות מבטיח שכל המשתנים באשר הם החל ממיקומי מטוסים והגבלות אנשי צוות, וכלה באילוצים גאו-פוליטיים ומזג אוויר, שיכולים לגרום להשפעה מצטברת ומקשים על חזרה לפעילות תקינה –נלקחו בחשבון ותוכננו מראש על מנת להעניק ללקוחותינו את החוויה המיטבית.

Share