חברת דלתא איירליינס עובדת בשיתוף פעולה עם חברת "סרקוס רובוטיקס" (Sarcos Robotics) כדי לפתח טכנולוגיה חדשה לטובת העובדים שתתאים לגיבור-על – שלד-גזע נייד וגמיש המיועד להגביר את יכולותיהם הפיזיות של העובדים וגם לשפר את בטיחותם.

סרקוס, החברה המובילה בעולם בפיתוח שלדים חיצוניים, פיתחה את ה-Sarcos Guardian XO, שלד חיצוני מלא המונע על ידי סוללה והמיועד להגביר את הביצועים והסיבולת האנושית ובו בזמן לסייע במניעת פציעות. החליפה הרובוטית הזו, שהעובדים אמורים ללבוש, מסייעת להם בהרמת חפצים כבדי משקל. על ידי הורדה של 100 אחוז מהמשקל, יכול שלד-הגזע לאפשר לעובד להרים עד 90 קילוגרם שוב ושוב למשך עד שמונה שעות בכל פעם, ללא מאמץ או עייפות.

"אנחנו אסירי תודה לעובדי חברת התעופה הטובה בעולם על כך שעזרו לנו לחקור כיצד הטכנולוגיה ההולכת ומתפתחת כעת יכולה להפוך את עבודתם לבטוחה וקלה יותר", אומר גרת ג'וייס (Gareth Joyce), סגן נשיא בכיר של דלתא הממונה על שירות לקוחות ומטען. "לכן חיפשנו שותפות עם סרקוס".

דלתא היא החברה הראשונה שטובי עובדיה נמצאים כעת באינטראקציה ישירה עם סרקוס כדי לבחון שימושים תפעוליים פוטנציאליים עבור חליפת ה- Guardian XO. בנובמבר ביקרו אנשי דלתא, המייצגים את שירות הלקוחות בשדה התעופה והמטען, במטה סרקוס, כדי לראות את הפיתוחים בפעולה ולחקור כיצד רובוטיקה לבישה עשויה לסייע להם בעבודתם היומיומית.

ה- Guardian XO מיועד לשימוש בתעשיות בהן נדרשת הרמה ומניפולציה של חפצים כבדים או חפצים מסורבלים שיש קושי לטפל בהם בקלות בעזרת ציוד הרמה רגיל. שימושים פוטנציאליים בשלד בחברת דלתא עשויים לכלול טיפול בהובלת מטענים במחסני דלתא, העברת רכיבים במחלקת התחזוקה הטכנית של החברה או הרמת מכונות כבדות וחלקים לציוד תמיכה על הקרקע.

לחקור כיצד כלים מתקדמים וטכנולוגיה יכולים לתמוך טוב יותר בעובדים הוא אחד האמצעים שבעזרתה דלתא מתכוונת לשפר את הבטיחות במקום העבודה, תוך הרחבת ביצועיה התפעוליים עבור הלקוחות, שהינם מובילים בענף התעופה.

במהלך הרבעון הראשון של 2020 דלתא מתכננת לבדוק טכנולוגיה זו בפיילוט, תוך מתן אפשרות לעובדים לחוות את הטכנולוגיה בסביבה האמיתית ולספק משוב נוסף על תפקודה בשטח.

נוסף על הקניית כוח אל-אנושי לתקופות זמן מוארכות, הלבוש הרובוטי יוכל גם להעלות את הרמה הכוללת של הפעילות בשטח מבחינת היכולות הפיזיות. תפקידים שמבחינה היסטורית נועדו אך ורק למי שענה על קריטריונים מסוימים של כוח פיזי, בעתיד יוכלו פוטנציאלית להתבצע ע"י אנשים ממאגרי כישורים רחבים יותר, וכל זאת בזכות הרובוטיקה הלבישה. 

בן וולף, מנכ"ל סרקוס: "אנו מחפשים חברות שהן המובילות הברורות באימוץ טכנולוגיות ושיש להן היסטוריה של חדשנות שנועדה לענות על צרכי הלקוחות והעובדים. דלתא היא ההתאמה הטבעית בתעשיית התעופה והיא הוכיחה את עצמה כשותפה נהדרת, שכן אנו עובדים על מנת להתאים את הטכנולוגיה הזו לפריסה מסחרית".

דלתא החלה לעבוד לראשונה עם סרקוס בשנת 2018 כחלק מקבוצת ה- X-TAG, או קבוצת הייעוץ הטכני לפיתוח שלד חיצוני, כשהיא מייצגת את סקטור התעופה. קבוצת היועצים הזו כוללת את ב.מ.וו, קטרפילר, GE וחברות מובילות אחרות במגוון ענפים, כולל ייצור תעשייתי, נפט וגז, שירותים, לוגיסטיקה, בנייה, רכב, תעופה וחלל.

Share