בענף שנדמה שרק הגברים שולטים בו, נשות דלתא אייר ליינס מגביהות עוף תודות לתרבות השוויונית, המגוונת והמכילה, שמסירה מכשולים מגדריים.

המאמץ של חברת התעופה למשוך ולשמר נשים בקריירות של החברה, מוּכּר היטב בכל הענף. בשנה שעברה חברת דלתא שוב הגיעה לשוויון מוחלט בשכר של גברים ונשים וזכתה בתואר "מקום העבודה הטוב ביותר לנשים" ע"י מכון Great Place To Work®  וכתב העת Fortune - וזאת השנה השלישית ברציפות, כשהיא חברת התעופה היחידה ברשימה זו.

בכל מקום בחברה, קולן של הנשים נשמע. קבוצות ההתפתחות האישית SHE של חברת דלתא משמשת מקום שבו עובדים מכל המגדרים יכולים לדון בסוגיות מגדר במקום העבודה. לקבוצות SHE יש גם שלוחה בינלאומית לעובדים באירופה ובאזורי המזרח התיכון, אפריקה והודו, שהושקה בשנת 2019. בנוסף לכך, דלתא מעצימה ומתעדפת עסקים בבעלות נשים בכל שרשרת האספקה שלה באמצעות תוכנית איתנה והפועלת כבר 20 שנה, שמטרתה לקדם גיוון בקרב הספקים.

הסרת מכשולים

מגדר אינו מהווה מכשול לשום תפקיד בדלתא - החל מהעמסת מזוודות וחיזוי מזג אוויר, וכלה בהטסת מטוסים וביצוע תחזוקה חיונית. נשות דלתא עובדות בכל החטיבות בחברת התעופה, במרחב פעולה הוגן, שוויוני ומגוון למועמדים לכל תפקיד. דלתא שואפת תמיד להסיר מכשולים אפשריים העומדים בפני כניסה וקידום בקריירה, וכיום מונה 19 מנהיגות בתפקידי ניהול בכירים.

טכנאית תחזוקת מטוסים בריטני אבני עובדת על כמה מהמטוסים החדשים של דלתא, כמו A350 ו- A330-900neos, ומאמינה שכשמדובר בתפקיד, אין חשיבות אם את אישה או גבר. "יש לי אותן היכולות שיש לכל אחד, בלי קשר למגדר", היא אומרת. "החלק המאתגר ביותר הוא למידת כל המרכיבים השונים; מה שאתה צריך הוא עין טובה לפרטים ומחויבות לעשות את המיטב בכל יום".

דלתא מובילה את הענף בכל הקשור לשימוש בטכנולוגיה מתקדמת כדי לחזות דפוסי מזג האוויר, ובצוות הפנימי שלה, המונה 26 מטאורולוגים, שש נשים. המטאורולוגית הראשית של דלתא, הת'ר הייצמן, אומרת שאהבת התפקיד מאפילה על המגדר. ומה העצה שלה לצעירות המעוניינות בתחום? "תלכי אחרי השאיפה והסקרנות שלך, לא משנה מה. את תמצאי את עצמך מוקפת באנשים שנלהבים בדיוק כמוך לבצע את העבודה שהם עושים".

לדעת ראש צוות הקרקע קרן בוראלי, הטעות הגדולה ביותר לגבי התפקיד היא לומר שהוא לא מיועד לנשים. "מוטלת אותה האחריות שיש לבחורים -- עובדים בכל מזג אוויר, מטפלים באלפי תיקים, דואר ומשא כל יום, ואם מטוס זקוק להסרת קרח, אנו עושים את המוטל", אומרת קרן. "גבר או אישה, אנחנו דואגים זה לזה, עובדים לפי סדר נהלים הדוק, כך שלקוחות דלתא ועמיתים לעבודה יוכלו ללכת הביתה בשלום".

גם לנו בישראל יש במה להתגאות. את פעילות דלתא בישראל במשך 15 השנים האחרונות מובילה אסתי הרשקוביץ. אסתי החלה את דרכה המקצועית בחברת אל על בשנת 1986 בכרטוס והזמנות. בשנת 1988 עברה לעבוד בחברת פן-אם ומשם לדלתא. בשנת 2005 זכתה במינוי של מנהלת פעילות החברה בישראל.                                   "בעלי לשעבר היה מנהל חברת תעופה אחרת ואני תמיד אמרתי לילדי שמה שאבא יכול גם אמא יכולה. מגיל צעיר ילדי גדלו למציאות שאבא איש עסוק ומצליח בדרכו ואמא באותה המידה. זה טבוע בהם שהצלחתם תלויה אך ורק ביכולות שלהם ובעבודה קשה" אומרה אסתי הרשקוביץ.

השראה לעתיד

אסטרטגיית ההתפתחות של דלתא מתמקדת בטיפוח הדור הבא ע"י התמודדות עם בעיית התת-ייצוג, זאת באמצעות גילוי ועידוד של כישרונות, טיפוח אנשים והסרת מכשולים כלכליים, גזעיים ומגדריים.

הטיסות השנתיות של WING – (Women Inspiring our Next Generation) 'נשים נותנות ההשראה לדור הבא') – המופעלות ע"י דלתא מקורן ביוזמה שהחלה בשנת 2015 ושמטרתה לגוון את הענף ולחשוף בנות לקריירות STEM (מדע, טכנולוגיה, הנדסה ומתמטיקה) בגיל צעיר. טיסות WING מתוכננות ומבוצעות באופן בלעדי על ידי נשים - כולל טייסות, מנהלות צוותי קרקע, מנהלות שערים בנחיתה וכן נשים המאיישות את המגדל ומנחות את המטוס בדרכו החוצה. במשך למעלה מחמש שנים השתתפו בטיסות WING יותר מ-600 סטודנטיות.

טייס-המשנה אלואל בול אומרת שחשוב לחשוף בנות לקריירות בתעופה כבר בגיל צעיר. "ילדים רואים את העולם ללא מגבלות או גבולות", היא אומרת. "הצגת הענף בפני בנות צעירות מעוררת עניין עוד לפני שהן גיבשו תפיסות מקדימות הנוגעות לתפקידים שכביכול נועדו לגברים בלבד".

חברת דלתא מציגה הישג שאינו נופל מהממוצע בענף התעופה, שם הנשים מהוות 5% מהטייסים. בארבע השנים האחרונות 7.4% מהטייסים החדשים של דלתא היו נשים.

Share