התחייבות של 10 שנים להפחתת כל הפליטות ממרץ 2020 ואילך • האסטרטגיה תפחית פליטות במרחב העסקי של דלתא - באוויר ועל הקרקע • המאמצים יניעו חדשנות, אוויר נקי, נטרול פליטות וצמצום הפסולת

החל מה-1 במרץ 2020, חברת התעופה דלתא אייר ליינס מתחייבת להשקיע מיליארד דולר בעשר השנים הבאות במסעה למתן את כל פליטות הפחמן מהפעילות הגלובלית שלה בעתיד.

חברת התעופה תשקיע בהנעה של חדשנות, בקידום טכנולוגיות הטיסות האוויריות הנקיות, בהאצת הפחתת פליטת הפחמן והפסולת, ובהקמת פרויקטים חדשים להפחתת איזון הפליטות.

"אין תחליף לכוח שנסיעות צריכות לחבר בין אנשים, שהעולם שלנו זקוק להם היום יותר מתמיד. כשאנחנו מחברים לקוחות ברחבי העולם, באחריותנו לעמוד בהבטחתנו להפגיש אנשים ולהבטיח את איכות הסביבה המיטבית שניתן" אמר אד בסטיאן, מנכ"ל דלתא. "הגיע הזמן להאיץ את ההשקעות שלנו ולבסס התחייבות שאפתנית שכל צוות דלתא יספק".

הגישה של דלתא להתמודדות עם הפחתת פחמן וקיימות משקפת את המיקוד והקפדנות שהיא פועלת לגביה כבר היום כאשר היא "בונה" חברת תעופה מאובטחת כלכלית. הודעה זו מגיעה עת שדלתא אייר ליינס משלמת 1.6 מיליארד דולר לציבור מועסקיה כשיתוף בחלוקת רווחים לעובדים, והיא משקפת את גישתה ארוכת השנים להעמיד ערך גבוה בתמיכה בכל בעלי העניין והקהילות ברחבי העולם הקשורות לדלתא.

"אין אתגר שעומד בפנינו שזקוק לחדשנות רבה יותר מקיימות סביבתית, ואנחנו יודעים שאין פתרון אחד. "אנו בוחנים את הנושאים לעומק, בוחנים כל פינה בעסק שלנו, מערבים מומחים, בונים קואליציות, מטפחים שותפויות ומניעים חדשנות", אמר בסטיאן. "אנחנו במסע, ולמרות שאין לנו היום את כל התשובות, אנו יודעים שההיקף שלנו, יחד עם השקעות של זמן, כישרון ומשאבים, יביא לכדור הארץ השפעה משמעותית ויבטיח את קיומו של העסק שלנו במשך עשרות שנים לבוא."

בשנת 2020 ייראו מספר אבני דרך המדגימות את התקדמותה ומחויבותה של דלתא, ודלתא תשתף אותן באופן נרחב כשכל אחת מהן תושק. דלתא, המופעלת על ידי 90,000 עובדים ברחבי העולם, היא החברה המובילה בתחום חברות התעופה במוצרים, שירותים, חדשנות, אמינות וחווית לקוח.

בהיותה חברת התעופה האמריקאית הראשונה והיחידה, שקובעת מרצון פליטות גזי חממה ברמות 2012, וכלה בהוספת יותר מ-80 מטוסים חדשים בשנת 2019, במאמץ לחדש צי מטוסים חסכוני ביותר ב-25 אחוזים מהמטוסים שהם מחליפים, דלתא עושה מאמץ רב-שנתי להשגת טיסות אוויריות ברמת פליטה נמוכה יותר. כחלק מההתחייבות שלה, דלתא שיתפה פעולה עם גורמים מובילים בחדשנותם בתעשייה לקידום פיתוח וייצור של דלקים תעופתיים ברי קיימא תוך התמקדות בקיימות, שוויון מגדרי והון אנושי.

דלתא הייתה חברת התעופה שהוגדרה כמספר 1 בין החברות המובילות ביותר באמריקה על ידי Barron בשנת 2020, וזכתה בפרס חזון אמריקה על ידי Keep America Beautiful ופרס התאגיד Superhero של קרן Captain Planet. דלתא זכתה במקום גם במדד FTSE4Good במשך חמש שנים ברציפות ומדד דאו ג'ונס לקיימות צפון אמריקה במשך תשע שנים ברציפות.

כך מתמקדת החברה במאמציה להפוך לנטרול פחמן:

הפחתת פחמן: צמצום טביעת הרגל של דלתא באמצעות מאמצים כלל ארגוניים להפחתת השימוש בדלק סילוני ולהגברת היעילות. תחומי המיקוד כוללים תוכנית חידוש צי שאפתנית, שיפור בפעולות טיסה, הפחתת משקל והגדלת פיתוח ושימוש בדלקים תעופתיים ברי קיימא.

פינוי פחמן: השקעה בפרויקטים וטכנולוגיות חדשניות להסרת פליטות פחמן מהאטמוספרה החורגות מהתחייבויותיה הנוכחיות של חברת התעופה, ובחינת הזדמנויות לפינוי פחמן באמצעות ייעור, שחזור שטחים רטובים, שימור שטחי עשב, לכידת ים וקרקע וטכנולוגיות לפליטות שליליות אחרות.

מעורבות בעלי עניין: בניית קואליציות עם העובדים, הספקים, השותפים הגלובליים, הלקוחות, עמיתים בתעשייה, משקיעים ובעלי עניין אחרים כדי לקדם יעדים להפחתת פחמן ולהסרה ולמקסום ההשפעה הגלובלית שלה.

"כשלקוחות בוחרים לטוס עם דלתא, הם צריכים להרגיש שהם מצהירים על הטיפול בכוכב הלכת שלנו," אמר בסטיאן. "המחויבות שלנו לנטרול פחמן פירושה שטיסה עם דלתא מייצגת הרבה יותר מחוויית נסיעה נהדרת - זה קשור ליצירת עולם טוב יותר."

אסטרטגיית הפחמן של דלתא תסביר את הפליטות בכל עסקיה - גם באוויר וגם על הקרקע. ההשקעה של דלתא תיצור פרויקטים ושיטות חדשות להפחתת טביעת הרגל הפחמנית שלה, תועיל לקהילות עולמיות ותקל על ארגונים אחרים לחקור אפשרויות דומות להתמודד עם טביעות רגליהן של פחמן - כל זאת תוך צמצום ההסתמכות על שוקי הקיזוז המוגבלים כיום של פחמן. כדי לתמוך באסטרטגיה זו, תקצה דלתא חלק מההתחייבות הכספית שלה לרכבי ההשקעה, כולל קרן ייעודית המתמקדת בהשגת שאיפתה לנטרול הפחמן.

המסע של דלתא לנטרול הפחמן וההשקעה שלה במיליארד דולר בנויים על מאמצי הקיימות מרצון המובילים בתעשייה.

Share