כבר במהלך חודש דצמבר נוסעי דלתא אייר ליינס יוכלו להשתמש בטכנולוגיית זיהוי הפנים החל מכניסתם לנמל התעופה ועד לעלייתם למטוס – כל זה בטרמינל F בנמל התעופה הבינלאומי של אטלנטה, וכן בשלב העלייה למטוס גם בנמל התעופה דטרויט-מטרו.

בשיתוף פעולה עם מינהל הגבולות והמכס של ארה"ב (CBP), נמל התעופה הבינלאומי של אטלנטה ע"ש הרטספלד-ג'קסון (ATL) והמינהל לבטיחות בתחבורה (TSA) של ארה"ב, חנכה חברת דלתא אייר ליינס את הטרמינל הביומטרי הראשון בארצות הברית בטרמינל F ע"ש מיינרד ג'קסון באטלנטה. 

משמעות הדבר היא שנוסעי החברה הטסים בטיסות ישירות ליעדים בינלאומיים עם החברות דלתא, אירומקסיקו, אייר פנאנס, KLM או וירג'ין אטלנטיק יוכלו מעתה להשתמש בטכנולוגיית זיהוי הפנים לכל אורך הדרך, ובין היתר:

  • לבצע צ'ק-אין בדלפק הקבלה במתחם הטרמינל הבינלאומי
  • למסור את המטען שנרשם בדלפקי מתחם הטרמינל הבינלאומי
  • להשתמש במתקנים לצורך זיהוי בנקודות המבדק של ה-TSA
  • לעלות לטיסה ולטוס בכל אחד משערי טרמינל F
  • לעבור את ביקורת הגבולות לנוסעים הבינלאומיים המגיעים לארה"ב.

נקודות זיהוי אונליין החלו לפעול בכל שטח הטרמינל באטלנטה כבר באמצע אוקטובר, וקרוב ל-25,000 נוסעים העוברים בכל שבוע דרך טרמינל F בנמל התעופה הבינלאומי של אטלנטה בוחרים בתהליך אופציונאלי זה, כאשר פחות מ-2% מהנוסעים מעדיפים אמצעים אחרים.

בהתבסס על נתונים ראשוניים, אופציית זיהוי הפנים חוסכת בממוצע 2 שניות לנוסע במהלך העלייה על המטוס, המסתכמים בתשע דקות לכלל הנוסעים העולים למטוס רחב גוף.

"ההשקה המוצלחת של דלתא של הטרמינל הביומטרי הראשון בארצות הברית, בשדה התעופה העמוס ביותר בעולם, פירושה שאנחנו מעצבים כעת את תוכנית החוויה הביומטרית לענף התעופה כולו", מסר ג'יל ווסט, מנהל התפעול הראשי של דלתא. "אנחנו חוסכים לנוסע את הטרחה לפשפש כל פעם מחדש בתיקו כדי שיוכל להציג את דרכונו עד ארבע פעמים לכל יציאה לטיסה – מה שבעצם מאפשר לנוסע לנוע במרחב של שדה התעופה עם טרחה אחת פחות, כאשר במקביל הדבר מעניק לעובדי החברה יותר זמן לאינטראקציות משמעותיות עם הלקוחות". ווסט הוסיף עוד שחברת דלתא מתכננת להעתיק כבר בשנת 2019 את חוויית השימוש בטרמינל הביומטרי המקיף גם למרכז הגלובאלי של חברת התעופה בדטרויט.

בעקבות הפריסה המוצלחת באטלנטה ובשיתוף עם מינהל הגבולות והמכס של ארה"ב ורשות שדות התעופה של מחוז ויין, חברת דלתא תרחיב את הניסוי של שימוש בטכנולוגיית זיהוי הפנים -  ניסוי שהוחל בו ביוני השנה והיה הראשון מסוגו לנמל התעופה הזה – גם לכל 14 השערים לטיסות בינלאומיות בטרמינל מקנמארה בנמל התעופה מטרופוליטן בדטרויט כבר באמצע חודש דצמבר. הדבר יוכל להעניק לכל נוסע היוצא בטיסה בינלאומית ישירה מדטרויט לכל יעד בעולם את האופציה להשתמש בטכנולוגיית זיהוי הפנים בשלב העלייה למטוס. בשנת 2019 דלתא תפרוס את טכנולוגיית זיהוי הפנים ללקוחותיה בדטרויט לשימוש מקיף בכל מרחב נמל התעופה.

Share